Biz Dental Klinik

biz-dental-logo-2

Modern diş hekimliğinde gelinen son nokta ile fiber post tedavisi başta olmak üzere diş sağlığı alanında pek çok yeni tedavi seçeneği ile insanlar sağlıklı gülüşlere sahip olabiliyor. Genel sağlığımızın ayrılmaz bir parçası olan diş sağlığı, hafife alınmaması gereken önemli bir konu ve bu alandaki tedavi seçenekleri de yüz güldürücü nitelik taşıyor.

fiber post tedavisi-bizdentalklinik

Fiber Post Nedir?

Özellikle kanal tedavisi görmüş dişlerin güçlendirilmesi ve restore edilmesinde etkili olan fiber post tedavisi, dişin kök kanalına yerleştirilen fiber malzemeden yapılmış bir post ile yapılan bir restorasyon yöntemi olarak biliniyor. Bu yöntem, kanal tedavisi sonrası dişin dayanıklılığını artırmak ve protez ya da dolgu yapılacak dişin daha sağlam olmasını sağlamak için kullanılıyor. Fiber postlar, geleneksel metal postlara göre daha esnek ve biyouyumlu oldukları için diş dokusuna daha iyi uyum sağlayarak konfor sağlıyor.

Fiber Post Tedavisinin Avantajları

Bu yeni nesil tedavi yönteminin sunduğu pek çok avantaj var. Başta estetik görünüm olmak üzere sağladığı diğer avantajlarla son yılların en fazla talep gören tedavi seçeneklerinden biri olan fiber post tedavisi uzun yıllar da cazibesini koruyacağa benziyor. Peki, bu tedavi seçeneğini bu kadar cazip hâle getiren avantajlar neler?

Fiber postlar, dişin doğal renginde olduğu için restorasyonlar daha estetik ve doğal görünür. Metal postların aksine, fiber postlar dişin rengini değiştirmez ve ışık geçirgenlikleri nedeniyle doğal dişle uyumlu bir görünüm sunar. Ayıca bu tedavide kullanılan postlar, metal postlara göre daha esnektir. Bu esneklik, dişe gelen kuvvetleri daha iyi absorbe eder ve kırılma riskini azaltır. Dahası, fiber postlar metal postlar gibi korozyona uğramazlar.

Biyo uyumlu malzemelerden yapıldıkları için diş dokusuyla mükemmel bir uyum sağlamaları da bir diğer avantajlarıdır.  Bu durum enfeksiyon riskini azaltır ve uzun vadede daha sağlıklı bir ağız ortamı oluşturur. Uygulama kolaylığı ile de bu tedavi seçeneği ön plana çıkmaktadır. Tedavide kullanılan postlar, kanal içine yerleştirildikten sonra kolayca şekillendirilebilir ve dişin yapısına uygun hâle getirilebilir. Bu da tedavi sürecini hızlandırır ve hasta için daha konforlu bir deneyim sunar.

Fiber Post Yaptıranlar

Fiber post uygulamasını deneyimleyenler sonuçlardan oldukça memnundur. Fiber post diş ömrü ortalama 10 yıldır. Bu yönü ile insanlar cezbetmekte ve her geçen gün talep edilirliğini artırmaktadır.

Fiber post tedavisi, diş sağlığını korumak ve kanal tedavisi görmüş dişlerin dayanıklılığını artırmak için modern ve etkili bir yöntemdir. Estetik avantajları, biyo uyumluluğu ve dayanıklılığı sayesinde hem diş hekimleri hem de hastalar için ideal bir çözüm sunar. Diş sağlığınıza yatırım yapmak, genel sağlığınızı korumanın önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, diş sorunları yaşadığınızda modern tedavi yöntemlerini ve uzman diş hekimlerini tercih ederek sağlıklı bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Ankara Çayyolu’nda Gordion AVM karşısı Nokta Ankara Residence Ofisinde bulunan Biz Dental Diş Kliniği, donanımlı ortamı ve uzman kadrosu ile kanal tedavisi başta olmak üzere çok sayıda tedavi yönteminin başarılı bir şekilde uygulandığı profesyonel bir merkezdir. Siz de alanında isim yapmış diş hekimi ve ortodontistlerden hizmet almak, en uygun fiber post fiyatlarından faydalanarak daha sağlıklı bir gülüş elde etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve en yakın tarihte randevu planlamanızı oluşturabilirsiniz.

× Online Randevu